دوره آموزشی مهندسی معکوس قطعات صنعتی دانشگاه صنعتی شریف1- اهمیت دوره: همان‌طور که می‌دانید مهندسی معکوس (Reverse Engineering) یکی از روش های دسترسی به فناوری و توسعه است. از اين رو مهندسي معكوس روشي آگاهانه و عالمانه در دسترسي به فناوری بر اساس فناوری و محصولات موجود است. برای اجرای کامل یک پروژه مهندسی معکوس، علاوه بر دانش فنی و مهندسی در رشته‌هایی همچون مکانیک، متالورژی و ساخت و تولید نیاز به تجربه ساخت و تولید و روش‌های کنترل کیفیت نیز می‌باشد. با توجه به رقابت تنگاتنگی که بین شرکت‌های طراحی و تولید وجود دارد بسیاری از شرکت‌ها برای این که از گردونه رقابت خارج نشوند محصولات شرکتهای رقیب را مهندسی معکوس می‌کنند. بنابراین این روش نه تنها برای کشورهای در حال توسعه مفید است بلکه در شرکتهای پیشرو نیز روشی متداول می‌باشد. اهمیت دوره برای مهندسین و افرادی که به هر شکلی با طراحی و تولید سر و کار دارند و برای طراحی محصولات خود از طراحی‌های شرکت‌های دیگر استفاده می‌کنند بسیار ضروری و مهم است. 

2- مخاطبین دوره: مهندسین مکانیک، ساخت و تولید، هوافضا، طراحی صنعتی و تمام افرادی که به نوعی با مسائل ساخت و تهیه نقشه‌های صنعتی سر و کار دارند.

3- محتوی دوره: در این دوره آموزشی، دانش پژوهان با موارد زیر آشنا می‌شوند.
1- دلایل استفاده از روش مهندسي معكوس
2- آشنایی با فرایند مهندسی معکوس
3- تجزیه و تحلیل عملکردی و اقتصادی
4-جمع آوری داده ها و ارزیابی داده‌ها 
5-روش‌های اندازه گیری و ابعاد برداری 
6- روش‌های تعیین و تشخیص جنس قطعه و خواص فیزیکی و مکانیکی آن
7- آشنایی با نرم‌افزارهای طراحی مهندسی قابل استفاده در فرایند مهندسی معکوس
8-استفاده از نرم افزار CATIA (برای افرادی که با کتیا کار می کنند) و Geomagic (برای کسانی که سالیدورک کار می کنند) برای دریافت ابر نقاط و ایجاد سطوح و ساخت حجم سالید از قطعه مورد نظر
9- نحوه کنترل کیفیت سطوح در CATIA و Geomagic 
10- شناخت مواد و روش‌های تولید
11- تهیه نقشه های کاربردی 

 4- نحوه برگزاری دوره غیر حضوری: آموزش در فضای skyroom انجام می شود که  آدرس آن برای شرکت کنندگان ایمیل خواهد شد. 

5-پیشنیاز: پیش نیاز ندارد

6-مدت دوره آموزشی: 6 ساعت، پنج شنبه ساعت  15 تا 21 (زمان برگزاری دوره:  28 بهمن 1400) 

7-مکان برگزاری آزمون:  آدرس کلاس مجازی برای شرکت کنندگان ایمیل می گردد. 

8- شهریه دوره: 295000 تومان

9- استاد دوره: مهدی متقی پور (عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف)

10-تخفیف شهریه دوره: هزینه شهریه دوره ها در مقایسه با دوره های مشابه در جاهای دیگر بسیار پایین تر است و هزینه دوره ها با احتساب تخفیف می‌باشد. با این حال افرادی که در بیش از یک دوره ثبت نام کنند از تخفیف مضاعفی برخوردار خواهند شد. ثبت نام در دو دوره از 10% تخفیف، ثبت نام در سه یا چهار دوره از 15% تخفیف و ثبت نام در 5 دوره و بیشتر از 20% تخفیف برخوردار می‌باشد. دانش پژوهانی که قصد دارند در بیش از یک دوره ثبت نام کنند خواهشمند است نام و نام خانوادگی و نام دوره ها را به ایمیل  sharifcadcam@gmail.com ارسال نمایند تا لینک ثبت نام و پرداخت برای این عزیزان ایمیل گردد.

11- نحوه ثبت نام : از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.
https://payment.sharif.ir/edu/form?gid=2427&amount=2950000
لطفا بعد از ثبت‌نام ، نام و نام خانوادگی، نام دوره آموزشی، کد ملی و تلفن همراه را به ادرس sharifcadcam@gmail.com ارسال نمایید تا آدرس کلاس تا دو روز قبل از شروع کلاس برای شما ایمیل گردد.  
توجه:برای ارزیابی دانش پژوهان، هر هفته تعدادی تمرین داده می شود. همچنین در پایان دوره یک پروژه نیز داده خواهد شد که در صورت انجام، گواهی دوره صادر می‌گردد.
تلفن پاسخ‌گویی به سوالات: 66980854-66980926-021
ایمیل: sharifcadcam@gmail.com
وبگاه: www.sharifcadcam.ir

با اعطای مدرک رسمی و دو زبانه از دانشگاه صنعتی شریف