#دوره آموزشی پایپینگ مقدماتی دانشگاه صنعتی شریفبا اعطای مدرک رسمی و دو زبانه از دانشگاه صنعتی شریف 

1-اهمیت دوره: نفت، گاز و پتروشیمی، بی‌شک با توجه به ذخایر موجود مهمترین صنعت کشور محسوب می شوند که سهم بسزایی در اشتغال نیروی متخصص را به خود اختصاص داده و خواهند داد. تنوع مشاغل و رشته های مختلف تحصیلی در این صنعت آن را به یکی از جذاب ترین حرف و مشاغل تبدیل نموده است. با توجه به اهمیت این صنعت و میزان سرمایه گذاری کلان در آن و بالا بودن حساسیت توجه به ارتقاء مستمر سطح علمی و مهارت پرسنل شاغل در آن و هچنین پرورش نیروهای جوان و آینده سازان این صنعت جزو الویت های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می باشد. از این رو مرکز مهارت های مهندسی دانشگاه صنعتی شریف، وظیفه خود دانسته تا با ارائه مجموعه های تخصصی دوره پایپینگ همچون دوره پایپینگ مقدماتی و دوره پایپینگ پیشرفته بیشترین توان علمی و آموزشی خود را صرف رشد و تعالی این صنعت مهم نماید. در یک جمله دوره پایپینگ Piping Engineering عبارت است از ایجاد ارتباط بین تجهیزات و محلهای مورد نیاز جهت انتقال سیالات محتلف توسط لوله به طوری که باعث تامین اهداف فرآیند و تولید محصول کارخانه شود. مهندس طراحی خط لوله Piping Engineer  فردی است که در فضای کارگروهی یا گروه های دیگر مهندسی وظیفه طراحی خط لوله یک کارخانه یا واحد صنعتی و غیر صنعتی را به عهده دارد. منظورازکارخانه، واحد تولیدی ویا تبدیلی می باشد که گستره وسیعی ازفعالیت ها را دربر می گیرد.

2-مخاطبین دوره: تمام رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و افرادی که نیازمند کسب یک تخصص حرفه ای جهت اشتغال در صنعت و یا کسب امتیازات لازم جهت مهاجرت.

3-محتوی دوره:  

- آشنایی با کد و استانداردهای رایج درطراحی و اجرای سیستم پایپینگ – معرفی اقلام مورد استفاده براساس کد و استانداردهای رایج در صنعت پایپینگ

- معرفی و بررسی مدارک مهندسی مورد استفاده در پروژه های صنعتی نفت، گاز و پتروشیمی

- طراحی پایپینگ اطراف تجهیزات فرآیندی

- معرفی Pipe rack و اصول انتخاب ساپورت در سیستم لوله کشی

- طراحی پایپینگ مسیر تخلیه، سیستم بخار، شیر آلات صنعتی، ابزار دقیق و ایمنی

- سایزینگ و محاسبات سیستم پایپینگ

4- نحوه برگزاری دوره : این دوره به صورت حضوری است و در محل کارگاه جوشکاری و ورقکای دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌ شود. 

5-پیشنیاز:  ندارد

6-مدت دوره آموزشی: 40 ساعت، دوشنبه‌ و چهارشنبه‌ها ساعت 14 تا 18 (شروع دوره: 16 مرداد 1402 ) 

7-مکان برگزاری : کارگاه جوشکاری و ورقکای دانشگاه صنعتی شریف

8- شهریه دوره: 1600000 تومان 
توجه: برای دانشجویان شریف 50% تخفیف و برای فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف 30% تخفیف و برای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها 20% تخفیف تعلق می‌گیرد.  

9- استاد دوره: موسی حمدالله زاده 

11- نحوه ثبت نام : از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

https://pay.sharif.edu/form/3/160149/16000000

تلفن پاسخ‌گویی به سوالات: 66980854-66980926-021 شماره واتساپ برای ارتباط شبانه روزی 09102015596
ایمیل: sharifcadcam@gmail.com
وبگاه: www.sharifcadcam.ir 

با اعطای مدرک رسمی و دو زبانه از دانشگاه صنعتی شریف