دوره آموزشی طراحی قالب‌های تزریق پلاستیک مقدماتی دانشگاه صنعتی شریفبا اعطای مدرک رسمی و دو زبانه از دانشگاه صنعتی شریف

1-اهمیت دوره: بدون اغراق می‌توان گفت که اکثر وسایل دنیای پیرامون ما، از پلاستیک ساخته شده‌اند. استفاده از محصولات پلاستیکی مزایای بسیار زیادی برایمان دارند. از هزینه پایین تولید گرفته تا سرعت بالای تامین قطعات، جزو مزایای استفاده از محصولات پلاستیکی به شمار می‌آیند و با توجه به طول عمر و مقاومت بالای آن‌ها جای خود را در زندگی ما باز کرده‌اند. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تولید قطعات پلاستیکی، ساخت قالب است. ساخت اصولی و صحیح قالب تزریق پلاستیک از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع بدون قالب، عملا هیچ محصولی نمی‌تواند تولید شود. اما این که قالب دقیقا مطابق با طرح اصلی خلق شده توسط طراحان باشد، اهمیت زیادی پیدا می‌کند. بعضی از افراد فکر می کنند با یادگیری دستورهای mold در نرم‌افزارهایی مثل SolidWorks و یا CATIA می‌توانند طراح قالب تزریق پلاستیک شوند. در صورتی که یادگیری این دستورات در این نرم‌افزارها فقط 10% مفید هستند و بقیه، داشتن دانش و تجربه کافی در زمینه ساخت و تولید قالب‌های تزریق پلاستیک است. لذا آموزش طراحی قالب ترزیق پلاستیک ورای نرم‌افزار و مستقل از آن است. بنابراین همه افرادی که با یکی از نرم‌افزارهای CAD آشنایی دارند می‌توانند از این دوره بهره ببرند. در این دوره، دانش و تجربه نزدیک به سه دهه در زمینه ساخت قالب توسط اساتید برجسته به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود تا بتوانند در انتهای دوره، قالب تزریق پلاستیک مورد نظر خود را طراحی و بسازند. 

2-مخاطبین دوره: تمام رشته‌های فنی و مهندسی

3-محتوی دوره:  در این دوره، دانش‌پژوهان با موارد زیر آشنا می‌شوند.

1) آشنایی با انواع ترموپلاستیک‌ها و خواص آن‌ها
2) آشنایی با فرایند قالب‌گیری تزریقی
3) آشنایی با استراکچر قالب، عملکرد و متریال اجزا
4) آشنایی با روش‌های مرسوم ساخت اجزای قالب و ماشین‌کاری آنها
5) آشنایی با نحوه طراحی سطح جدایش در قالب با نرم‌افزار SolidWorks
6) آشنایی با طراحی سیستم تغذیه با نرم‌افزار SolidWorks
7) آشنایی با طراحی سیستم پَران (ejection) با نرم‌افزار SolidWorks
8) آشنایی با سیستم‌های خنک کاری قالب
9) آشنایی با طراحی اسلایدر با نرم‌افزار SolidWorks
10) آشنایی با نحوه اصلاح و ویرایش قالب
11) ایجاد نقشه‌های اجرایی و ساخت قالب

4-پیشنیاز: ندارد

5- نحوه برگزاری دوره : این دوره به صورت آفلاین+آنلاین برگزار می شود.(معادل 21 ساعت کلاس حضوری) فیلمهای آفلاین از طریق سایت sharifdoreh.ir قابل مشاهده هست. ابتدا باید در سایت sharifdoreh.ir عضو شوید. برای عضویت، نام کاربری باید همان ایمیلی باشد که این دوره را ثبت نام می‌کنید (بند 11). با توجه به این که سه جلسه آنلاین برای این دوره در نظر گرفته شده است باید قبل از هر کلاس آنلاین، سک سوم فیلمهای آفلاین را از سایت sharifdoreh.ir ملاحظه بفرمایید. 

6- زمان برگزاری کلاسهای آنلاین جهت رفع اشکال:
1- پنج شنبه 4 آبان 1402 ساعت 19 تا 20 
2- پنج شنبه 11 آبان 1402 ساعت 19 تا 20 
3- پنج شنبه 18 آبان 1402 ساعت 19 تا 20 
توجه: حضور در کلاس آنلاین اجباری نیست ولی برای گرفتن گواهی باید تمرینهای تمام جلسات برای استاد دوره ارسال شود.  

7-آدرس کلاس آنلاین : آدرس کلاس آنلاین یک روز قبل از تاریخ اعلام شده در بند 6 براتون ایمیل می گردد. 

8- شهریه دوره: 995000 تومان

9- مدرس دوره: حمید حق شناس (عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف)

10-تخفیف شهریه (در هر فصل) : ثبت نام در 2 دوره از 10% تخفیف، ثبت نام در 3 یا 4 دوره از 15% تخفیف و ثبت نام در  5 دوره و بیشتر از 20% تخفیف برخوردار می‌گردد. همچنین برای ثبت نام گروهی در یک دوره آموزشی برای تعداد بین 3 تا 7 نفر، 10% تخفیف، برای 8 تا 12 نفر 15% تخفیف و برای 13 نفر بیشتر 20% تخفیف تعلق می‌گیرد. عزیزانی که قصد دارند در بیش از یک دوره و یا به صورت گروهی ثبت نام کنند به ما ایمیل  sharifcadcam@gmail.com بزنید. برای مشاهده سایر دوره‌ها به لینک زیر مراجعه کنید
https://www.sharifcadcam.ir/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C.html

11- نحوه ثبت نام : از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.
https://pay.sharif.edu/form/3/2521/9950000
آدرس کلاس آنلاین یک روز قبل از شروع کلاس ایمیل می گردد. کلاس های آنلاین در بستر اسکای روم ویژه دانشگاه شریف برگزار می شوند. حضور در کلاس های آنلاین نیاز به نصب نرم افزار خاصی ندارد. فقط کافی است از طریق لینکی که برایتان ایمیل می شود وارد فضای کلاس شوید.  

توجه:برای ارزیابی دانش پژوهان، هر هفته تعدادی تمرین داده می شود. همچنین در پایان دوره یک پروژه یا یک سری تمرین تکمیلی نیز داده خواهد شد که در صورت انجام، گواهی دوره صادر می‌گردد.
تلفن پاسخ‌گویی به سوالات: 66980854-66980926-021 شماره واتساپ برای ارتباط شبانه روزی 09102015596
ایمیل: sharifcadcam@gmail.com
وبگاه: www.sharifcadcam.ir 

با اعطای مدرک رسمی و دو زبانه از دانشگاه صنعتی شریف