کتاب-فیلم SolidWorks (جلد اول)

شریف کد کم
  • کتاب-فیلم SolidWorks (جلد اول)

  کتاب-فیلم SolidWorks (جلد اول)

  چاپ پنجم
  نرم‌افزار SolidWorks یک نرم‌افزار بسیار قدرتمند در زمینه طراحی و مدل‌سازی سه بعدی به صورت پارامتریک است که به دلیل جذابیت، توانایی بالا و راحتی کار با آن به یکی از بهترین نرم‌افزارهای طراحی سه بعدی در دنیا تبدیل شده است. بسیاری از شرکت‌های داخلی و خارجی از این نرم‌افزار برای اهداف طراحی و تولید خود استفاده می‌کنند. با توجه به گستردگی محیط‌های این نرم‌افزار و برای جلوگیری از حجیم شدن کتاب‌ و افزایش قیمت و هم‌چنین برای رعایت استانداردهای آموزشی، آموزش این نرم‌افزار را در ده جلد قسمت‌بندی کردیم تا خوانندگان گرامی بتوانند بخش‌های مورد نیاز خود را خریداری و مطالعه کنند. این ده جلد عبارتند از: 
  جلد اول: اصول طراحی مهندسی با SolidWorks 
  جلد دوم: طراحی سطوح پیچیده با SolidWorks
  جلد سوم: تمرین‌های پیشرفته CATIA & SolidWorks
  جلد چهارم: کاربرد SolidWorks در نقشه‌کشی صنعتی
  جلد پنجم: اصول ورق‌کاری با SolidWorks
  جلد ششم: طراحی بدنه خودرو با SolidWorks
  جلد هفتم: اصول طراحی مکانیزم با SolidWorks
  جلد هشتم: اصول تحلیل تنش با SolidWorks
  جلد نهم: اصول پایپینگ و اتصالات با SolidWorks
  جلد دهم: طراحی سازه‌های اسکلت فلزی با SolidWorks
  در جلد اول، سه محیط Assembly، Part و Drawing آموزش داده می‌شود و این جلد، پیش‌نیاز جلدهای بعدی می‌باشد. در محیط Part با طراحی ومدل‌سازی انواع قطعات و مدل‌های سه بعدی آشنا می‌شوید. در محیط Assembly یاد خواهید گرفت که چگونه قطعات را روی هم سوار و مونتاژ کنید تا دستگاه مربوطه شکل بگیرد. در انتها توسط محیط Drawing یاد خواهید گرفت که از قطعات و دستگاه‌های مدل‌سازی شده، نقشه صنعتی تهیه کنید. با مطالعه جلد اول حدود 80% نیازهای خوانندگان برای برآورده ساختن خواسته‌های صنعت و طراحی برطرف می‌شود. از طرفی با مطالعه سایر جلدها، سایر محیط‌های این نرم‌افزار و نکات تکمیلی و حرفه‌ای‌تر مربوط به این نرم‌افزار را خواهید آموخت. همراه این کتاب یک DVD قرار دارد که در آن فایل‌ها و فیلم‌های آموزشی مرتبط با کتاب گنجانده شده است. شیوه مطالعه این کتاب به این صورت است که بعد از مطالعه هر قسمت، فیلم مربوط به آن قسمت را مشاهده کنید تا آموزش در کم‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام شود. از طرفی بعضی از فیلم‌ها و مطالب فنی و مهندسی تکمیلی کتاب به صورت QR Code در کتاب گذاشته شده است که از طریق اپلیکیشن‌ QR Code Reader می‌توانید به کمک تلفن همراه خود آن‌ها را مشاهده و یا مطالعه نمایید. با توجه به این‌که این کتاب بر اساس هزاران ساعت تجربه آموزشی و صنعتی استاد متقی‌پور عضو هیأت علمی دانشگاه شریف جمع‌آوری شده است لذا آموزش نرم‌افزار به صورت اصولی و بر اساس ملاحظات فنی و مهندسی می‌باشد و سوالات خوانندگان در حین مطالعه کتاب و مشاهده فیلم‌ها برطرف می‌گردد. در انتهای هر فصل، تمرین‌های تکمیلی گذاشته شده است تا خوانندگان بتوانند با انجام آن‌ها مهارت‌های خود را کامل‌تر کنند. در صورتی که به هر نحوی برای شما خوانندگان عزیز سوالی پیش آمد می‌توانید سؤالات خود را از استاد از طریق تالار گفتمانبپرسید. در بخش فایل‌های مربوطه می‌توانید به مطالب مفید و مرتبط با کتاب مانند تمرین‌های اضافه، نکات حرفه‌ای و غیره دسترسی پیدا ‌کنید. امید است این مجموعه همچون مجموعه‌های قبلی مورد توجه شما خوانندگان عزیز قرار بگیرد. باعث خوشحالی و مسرت است که نظرات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل sharifcadcam@gmail.com به اطلاع ما برسانید.
  توجه:  مشاهده فیلم‌های این کتاب فقط از طریق دی وی دی همراه با درایو سالم قابل مشاهده است. درحفظ و نگهداری دی وی دی کوشا باشید چون دی وی دی فقط همراه با کتاب به فروش می‌رسد.