پکیج آموزشی اینونتور مقدماتی

شریف
  • پکیج آموزشی اینونتور مقدماتی

  پکیج آموزشی اینونتور مقدماتی

  نرم‌افزار Inventor یک نرم‌افزار بسیار قدرتمند در زمینه طراحی و مدل‌سازی سه بعدی به صورت پارامتریک است که به دلیل جذابیت، توانایی بالا و راحتی کار با آن به یکی از بهترین نرم‌افزارهای طراحی سه بعدی در دنیا تبدیل شده است. مزیت نرم‌افزار Inventor  نسبت به دو نرم افزار SOlidWorks و CATIA برخورداری از کتابخانه بسیار عظیم و کامل قطعات استاندارد (استانداردهای کشورهای مختلف) با بیش از 100 میلیون قطعه که به کمک آن  می‌توان به راحتی طراحی اجزای ماشین و ماشین‌آلات و هم‌چنین تهیه نقشه‌های استاندارد اجرایی را انجام داد. در کتابخانه این نرم افزار می‌توان قطعات استانداردی همچون انواع چرخ‌دنده، انواع یاتاقان، انواع پیچ و مهره ، انواع فنر، انواع واشر، انواع خار فنری غیره یافت. با توجه به گستردگی محیط‌های این نرم‌افزار و برای جلوگیری از حجیم شدن کتاب‌ و افزایش قیمت و هم‌چنین برای رعایت استانداردهای آموزشی، آموزش این نرم‌افزار را در 8 جلد قسمت‌بندی کردیم تا خوانندگان گرامی بتوانند بخش‌های مورد نیاز خود را خریداری و مطالعه کنند. این ده جلد عبارتند از: 
  جلد اول: اصول طراحی مهندسی با Inventor 
  جلد دوم: کاربرد Inventor در نقشه‌کشی صنعتی
  جلد سوم: تمرین‌های پیشرفته Solidworks، CATIA، Inventor، AutoCAD
  جلد چهارم: اصول ورق‌کاری با Inventor 
  جلد پنجم: اصول طراحی مکانیزم با Inventor 
  جلد ششم: اصول تحلیل تنش با Inventor 
  جلد هفتم: اصول طراحی اجزای ماشین با Inventor 
  جلد هشتم: طراحی سازه‌های اسکلت فلزی با Inventor 
  در جلد اول، چهار محیط Assembly، Part و Drawing و Presentation آموزش داده می‌شود و این جلد، پیش‌نیاز جلدهای بعدی می‌باشد. در محیط Part با طراحی ومدل‌سازی انواع قطعات و مدل‌های سه بعدی آشنا می‌شوید. در محیط Assembly یاد خواهید گرفت که چگونه قطعات را روی هم سوار و مونتاژ کنید تا دستگاه مربوطه شکل بگیرد. در انتها توسط محیط Drawing یاد خواهید گرفت که از قطعات و دستگاه‌های مدل‌سازی شده، نقشه صنعتی تهیه کنید. همچنین در محیط Presentation با نحوه ایجاد نماهای انفجاری و ایجاد انیمیشن از باز و بسته شده قطعات آشنا خواهید شد. با مطالعه جلد اول حدود 80% نیازهای خوانندگان برای برآورده ساختن خواسته‌های صنعت و طراحی برطرف می‌شود. از طرفی با مطالعه سایر جلدها، سایر محیط‌های این نرم‌افزار و نکات تکمیلی و حرفه‌ای‌تر مربوط به این نرم‌افزار را خواهید آموخت. همراه این کتاب یک DVD قرار دارد که در آن فایل‌ها و فیلم‌های آموزشی مرتبط با کتاب گنجانده شده است. شیوه مطالعه این کتاب به این صورت است که بعد از مطالعه هر قسمت، فیلم مربوط به آن قسمت را مشاهده کنید تا آموزش در کم‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام شود. از طرفی بعضی از فیلم‌ها و مطالب فنی و مهندسی تکمیلی کتاب به صورت QR Code در کتاب گذاشته شده است که از طریق اپلیکیشن‌ QR Code Reader می‌توانید به کمک تلفن همراه خود آن‌ها را مشاهده و یا مطالعه نمایید. با توجه به این‌که این کتاب بر اساس هزاران ساعت تجربه آموزشی و صنعتی استاد متقی‌پور عضو هیأت علمی دانشگاه شریف جمع‌آوری شده است لذا آموزش نرم‌افزار به صورت اصولی و بر اساس ملاحظات فنی و مهندسی می‌باشد و سوالات خوانندگان در حین مطالعه کتاب و مشاهده فیلم‌ها برطرف می‌گردد. در انتهای هر فصل، تمرین‌های تکمیلی گذاشته شده است تا خوانندگان بتوانند با انجام آن‌ها مهارت‌های خود را کامل‌تر کنند. در صورتی که به هر نحوی برای شما خوانندگان عزیز سوالی پیش آمد می‌توانید سؤالات خود را از استاد از طریق تالار گفتمان بپرسید. در بخش فایل‌های مربوطه می‌توانید به مطالب مفید و مرتبط با کتاب مانند تمرین‌های اضافه، نکات حرفه‌ای و غیره دسترسی پیدا ‌کنید. امید است این مجموعه همچون مجموعه‌های قبلی مورد توجه شما خوانندگان عزیز قرار بگیرد. باعث خوشحالی و مسرت است که نظرات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل sharifcadcam@gmail.com به اطلاع ما برسانید.

  توجه:  مشاهده فیلم‌های این کتاب فقط از طریق دی وی دی همراه با درایو سالم قابل مشاهده است. درحفظ و نگهداری دی وی دی کوشا باشید چون دی وی دی فقط همراه با کتاب به فروش می‌رسد.