طراحی و ساخت با پرینتر سه بعدی1- اهمیت دوره: امروزه کاربرد پرینتر سه بعدی بر کسی پوشیده نیست. بسیاری از قطعات را می‌توان توسط دست‌گاه‌های پرینتر سه بعدی به راحتی تولید کرد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ خودروسازی و هواپیمایی از آن جهت ساخت قطعات مورد نیاز استفاده می‌کنند. هم‌چنین در مباحث پزشکی همچون پروتزسازی، ارتوپدی و غیره دستگاه‌های پرینتر سه بعدی نقش به سزایی ایفا می‌کنند. با گذر زمان و بهبود کیفیت دستگاه‌های چاپ سه بعدی کاربرد آن‌ها در زندگی روزمره بسیار محسوس تر خواهد شد. 

2- مخاطبین دوره: مهندسین مکانیک، ساخت و تولید، هوافضا، طراحی صنعتی و تمام افرادی که به نوعی با مدل‌سازی سه بعدی، طراحی و تهیه نقشه‌های صنعتی سر و کار دارند.

3- محتوی دوره: در ابتدای دوره دانش پژوهان با انواع روش‌های پرینتر سه بعدی آشنا می‌شوند. سپس نرم افزار SolidWorks آموزش داده می‌شود تا دانش پژوهان بتوانند مدل‌های سه بعدی خود را طراحی کنند. در انتهای ذوره دانش پژوهان با دستگاه پرینتر سه بعدی به روش FDM آشنا می‌شوند و یک نمونه از قطعه طراحی شده خود را می‌سازند. 

4 -پیشنیاز: ندارد

5-مدت دوره آموزشی: یک روزه 

6-زمان کلاس: جمعه 10 آبان  از ساعت 9 تا 16 به همراه ناهار و پذیرایی 

7-شروع دوره آموزشی:  10 آبان 1398

8-مکان برگزاری دوره: مرکز گرافیک مهندسی دانشگاه صنعتی شریف طبقه 4 ساختمان ابن سینا

9- شهریه دوره: 200000 تومان

10- تخفیف دانشجویی: 20% تخفیف برای دانشجویان دانشگاه شریف و 10% تخفیف برای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها 

11- نحوه ثبت نام: وارد وب‌گاه pedu.sharif.edu شوید و نام دوره مورد نظر خود را جستجو نمایید. سپس روی نام دوره کلیک کنید تا صفحه توضیحات مربوط به آن باز شود. در پایین صفحه روی دکمه ثبت نام در رویداد کلیک نمایید. به این ترتیب پنجره‌ای باز می‌گردد. روی دکمه ثبت نام در این پنجره کلیک کنید تا وارد صفحه‌ای جدید شوید. کادرهای ستاره‌دار را تکمیل کنید و در پایین صفحه روی دکمه ثبت نام کلیک کنید. به این ترتیب لینک فعال سازی برای ایمیل شما (inbox یا spam) ارسال می‌شود. وارد ایمیل خود شده و روی لینک فعال‌سازی کلیک کنید. در نهایت گزینه پرداخت را انتخاب نمایید. برای ثبت نام دوره‌های بعدی با همین نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر می‌باشد.

12- ثبت نام آفلاین: دوستانی که به صورت آنلاین موفق به ثبت نام نشده اند می توانند مبلغ شهریه را به شماره حساب 6949619553 به نام"جمعداری اموزشهای آزاد دانشگاه صنعتی شریف" بانک ملت با شناسه واریز 123470 واریز نمایند و تصویر فیش واریزی را به ادرس ایمیل sharifcadcam@gmail.com ارسال نمایند. اصل فیش نیز در زمان شروع دوره دریافت خواهد شد

کلاس‌ها مجهز به سیستم کامپیوتر و نرم افزار است. در انتهای دوره، از دانش پژوهان یک آزمون گرفته خواهد شد که در صورت موفقیت در آن، گواهی معتبر دانشگاه صنعتی شریف صادر خواهد شد. تلفن پاسخ‌گویی: 66980854-66980926-021