دوره آموزشی MATLAB عمومی1-اهمیت دوره: نرم افزار متلب یکی از پر کاربردترین نرم افزارها برای محاسبات ریاضی،تجزیه و تحلیل داده ها، ترسیم نمودار و کاوش در داده ها و غیره در میان رشته های مهندسی است و محبوبیت زیادی در دنیا دارد. به همین خاطر نرم افزار متلب از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه این از این نرم‌افزار برای انجام محاسبات تخصصی عددی و همچنین فنی می‌توان استفاده کرد. این نرم‌افزار امکان آسان عملیات ماتریسی، محاسباتی و توابعی، استفاده از الگوریتم های مختلف وهمچنین امکان ارتباط آسان با زبان­های مختلف برنامه نویسی را به کاربر می ­دهد.

2-مخاطبین دوره: تمام رشته‌های فنی و مهندسی، مدیریت و غیره 

3-محتوی دوره: در این دوره، دانش‌پژوهان با موارد زیر اشنا می‌شوند.
1- آشنایی با محیط نرم افزار متلب
2- آشنایی عملگرهای ساده محاسباتی
3- آشنایی با ماتریس‌ها و داده‌ها
4- آشنایی با مدیریت فایل‌ها و داده‌ها
5- آشنایی با عملگرهای منطقی و شرطی، آشنایی با محیط برنامه‌نویسی، حلقه‌ها، و M فایل‌ها، ایجاد توابع
6- آشنایی با ترسیم نمودارها و مصورسازی
7- آشنایی با بردارسازی
8- آشنایی با حل معادلات جبری، مشتق و انتگرال
9- آشنایی با بهينه سازي و آناليز داده ها
10- آشنایی مقدماتی با مبحث سیمولینک

4- نحوه برگزاری دوره غیر حضوری: آموزش در فضای skyroom انجام می شود که  آدرس آن برای شرکت کنندگان ایمیل خواهد شد. 

5-پیشنیاز: پیش نیاز ندارد

6-مدت دوره آموزشی: 15 ساعت شنبه‌ها ساعت 19 تا 22 (شروع دوره: 16 مرداد)

7-مکان برگزاری آزمون:  آدرس کلاس مجازی برای شرکت کنندگان ایمیل می گردد. 

8- شهریه دوره: 295000 تومان

9- نحوه ثبت نام آنلاین: وارد وب‌گاه pedu.sharif.edu شوید و نام دوره مورد نظر خود را جستجو نمایید. سپس روی نام دوره کلیک کنید تا صفحه توضیحات مربوط به آن باز شود. در پایین صفحه روی دکمه ثبت نام در رویداد کلیک نمایید. به این ترتیب پنجره‌ای باز می‌گردد. روی دکمه ثبت نام در این پنجره کلیک کنید تا وارد صفحه‌ای جدید شوید. کادرهای ستاره‌دار را تکمیل کنید و در پایین صفحه روی دکمه ثبت نام کلیک کنید. به این ترتیب لینک فعال سازی برای ایمیل شما (inbox یا spam) ارسال می‌شود. وارد ایمیل خود شده و روی لینک فعال‌سازی کلیک کنید. در نهایت گزینه پرداخت را انتخاب نمایید. برای ثبت نام دوره‌های بعدی با همین نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر می‌باشد. لطفا بعد از ثبت نام ، نام و نام خانوادگی، نام دوره آموزشی، کد ملی و تلفن همراه را به ادرس sharifcadcam@gmail.com ارسال نمایید تا آدرس کلاس برای شما ایمیل گردد. 

10- نحوه ثبت نام آفلاین: در صورتی که موفق به ثبت نام آنلاین نشدید می‌توانید مبلغ شهریه را به شماره حساب 6949619553 به نام"جمعداری آموزشهای آزاد " بانک ملت (یا شماره شبا IR۸۴۰۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۶۹۴۹۶۱۹۵۵۳ ) با شناسه واریز 123470 واریز نمایید. سپس تصویر فیش واریزی به همراه نام دوره آموزشی، نام و نام خانوادگی، کد ملی و تلفن همراه را به ادرس sharifcadcam@gmail.com ارسال نمایید تا آدرس کلاس برای شما ایمیل گردد. 

در انتهای دوره، از دانش پژوهان یک آزمون گرفته خواهد شد که در صورت موفقیت در آن، گواهی معتبر دانشگاه صنعتی شریف صادر خواهد شد.
تلفن پاسخ‌گویی به سوالات: 66980854-66980926-021
ایمیل: sharifcadcam@gmail.com

با اعطای مدرک رسمی و دو زبانه از دانشگاه صنعتی شریف